Rate this post

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlarının ve Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Kuruluşlarının titizlikle girmek ve takibi ile sorumlu olduğu , tehlikeli madde faaliyet  raporlarının son teslim süresi 31 Mart 2019 olarak bilinmektedir. Bu yıl , yıllık rapor taslağında bolca birim, bolca faaliyet konuları gözlemlediniz. Yıllık rapor verileri ile kategorizasyon ve Ülkemizin tehlikeli madde faaliyet analizini yapmamızda umarım verimli bir veri girişi olmuş ve meslektaşlarımız eş zamanlı aynı düşünce yapısı ile taslağı değerlendirmiştir.

Global araştırmalar yaparak şirketimizin Ar-GE süreçlerini yöneten bir tehlikeli madde güvenlik danışmanı kuruluşu genel kordinatörü olarak ne yazık ki bu temennimi geçtiğimiz 3 yıl öncesi gibi verimli değerlendirildiğini düşünmemekteyim. Bunu gerek forumlarda gözlemlediğim hatalı paylaşımlardan gerek ADR 1.4.2 ,ADR 1.4.3  tarafların yükümlülüklerin benimsenmediğini gözlemlememe dayanarak belirtmekteyim.

Tehlikeli Maddelerin Karayolu İle Taşınması Hak. Yönetmelik ve Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Yıllık rapor içeriğini incelediğinizde acaba sizce hangi başlıklar eksik kaldığını düşünmektesiniz ? Acaba birimlerde izlenen yol doğru bir analiz sağlayacağını düşünmekte misiniz ? Acaba güvenlik danışmanı arkadaşlarımızın temel yükümlülüklerini yerine getirip getirmediği beyanlarda neden yer almaz? 

Gelecek sene umarım daha verimli bir rapor taslağı edevlet kapısında bizi bekliyor olacak ve daha verimli analizlere , sektörel kategorizasyona yararlı olacak bir REHBER ile süreci yöneteceklerini düşünüyorum .