Hizmet Talep Et
TMFB (Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi) Alımı

Tehlikeli Maddelerin Karayoluyla Taşınması Hakkında Yönetmelik kapsamında; taşımacı, dolduran, paketleyen, yükleyen, gönderen, alıcı,
boşaltan ve tank konteyner/portatif tank işletmecisi olarak bu faaliyetlerden biri veya birden fazlasıyla iştigal eden işletmeler için faaliyet konularını analiz edip , gerekli raporlama işlemleri ile tehlikeli madde faaliyet belgesi düzenlemelerini sağlıyoruz. 

TMGD (Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı) Hizmeti

Tehlikeli maddelerin tüm modlarda taşınması sürecinde , işletmelere danışmanlık hizmetleri sağlıyoruz. Organizasyonlarınızda tehlikeli madde taşımalarını Karayolu,Denizyolu,Demiryolu veya Havayolu ile çok modlu sağlıyor olabilirsiniz. Süreçlerinizin taşıma yönetmeliklerine paralel doğru kurgulamanız adına hizmet vermekteyiz.

TMGD Hizmet Alımından Muafiyet

Belirli kurallar çerçevesinde Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı hizmetinden muaf kalabileceğinizi biliyor musunuz? Bizler sizlerin bu çerçevere muafiyet hakkınız olup olmadığını analiz edip, doğru bir şekilde yönlendirme yaparak hizmet sağlıyoruz. 

EK3 Durum Tespit Raporu

Tehlikeli madde faaliyet belgesi düzenlenmesi sürecinde , yönerge çervesinde bizler gibi tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı kuruluşlarından almanız gereken bir rapor vardır. Bu rapor ek3 raporu olarak sektörde anılmaktadır. Ek-3 Durum tespit raporunu doğru ve güvenilir bir şekilde sizler için hazırlıyoruz.

Akaryakıt İstasyonları Muafiyet Süreç Yönetimi

Tankeri olmayan ve toptan satış yapmak adına vizesi bulunmayan lisanslı istasyonların , tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı hizmetinden muaf kalabileceği doğrudur. Bu süreçte boşaltım hizmetini aldığınız taşımacı firma ile bir takım protokollerin yapılması, raporlama işlemleri ve onay sürecinin yönetiminde sizlere hizmet vermekteyiz. 

Karayolu Taşıma Sürecinde Filo Yönetimi

Filolarınızın yönetiminde , araç -sürücü takipleri ile performans yönetimleri hakkında danışmanlık hizmetleri sağlıyoruz.

DGSAPro ile Karayolu Süreçlerinin Dijital Yönetimi

DGSAPro Yönetim sistemi , modüler yapısı ile bütün sektörleri kalite ,güvenlik ve SEÇ-G odaklı ERP yapısı ile hizmet vermektedir. İhtiyacınızı biliyoruz, yönetiminizi kolaylaştırıyoruz. 

TMUB (Tehlikeli Madde Uygunluk Belgesi)

TMUB Düzenlenmesi hakkındaki yönerge paralelinde , işletmenizin Tehlikeli Madde Uygunluk Belgesi alması için danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Liman, Terminal ve Kıyı Tesislerine Danışmanlık Hizmeti

TMUB Sahip, terminal, kıyı tesisi, liman işletmelerine IMDG -Code kapsamında yetkinliği olan danışmanlarımız ile sistemli hizmet sağlıyoruz. 

TMR Düzenleme

Tehlikeli Madde Uygunluk Belgesi almak isteyen işletmenizin hazırlanması gereken
Tehlikeli Mal Rehberi (TMR) konusunda uluslararası örnekleri olan örnek rehberler hazırlıyoruz.

Acil Durum Yönetimi ve Planı

Kıyı Tesisi Acil Müdahale Planlarının Hazırlanması ve Uygulama Esasları Genelgesi (2009-6) doğrultusunda acil durum planı hazırlama hizmeti veriyoruz

Yük Emniyeti Yönetimi

Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) sözleşmelerinden Denizde Can Emniyeti
Uluslararası Sözleşmesi (SOLAS 74) (Bölüm VII) ve Denizlerin Gemiler Tarafından
Kirletilmesinin Önlenmesine Ait Uluslararası Sözleşme (MARPOL 73/78) (Ek III)
tehlikeli ve zararlı maddelerin taşınmasını düzenleyen zorunlu hükümler içermektedir. “Tehlikeli Yüklerin Emniyetli Nakliyesi ve Liman Alanlarındaki İlgili Faaliyetler Hakkında Yük emniyet yönetimi sistemi kuruyoruz.

DGSAPro ile Kapı Güvenli Geçiş Süreci Yönetimi

Kapılarda güvenli geçiş sisteminin doğru kurgulanması , emniyetin kapıda başladığı bilinen ISG ve SEÇ-G hükümlerini oldukça rahatlatacaktır. Bizler DGSAPRo ile kapı güvenli geçiş süreçlerini pratik ve kolay yönetilen ara yüzümüz ile sizlere 7/24 hizmet olarak sunuyoruz.

DGSAPro ile Liman / Terminal Güvenliği

Liman ve Terminallerinizin tehlikeli maddeler ile yaptığı faaliyetlerin yönetimini DGSAPRo ile sürekli kılıyoruz.

IATA Kuralları Kapsamında Danışmanlık Hizmeti

IATA-DGR ve ICAO-TI konvansiyonları uyarınca tehlikeli maddelerin
paketlenmesi, uygun paketlerin taşıma süreci, acentaya veya firmaya tesliminin yönetimi, tehlikeli maddeler kabul prosedürleri (Acceptance Checklist uygulaması) ile paketleme ve yük güvenliğini kapsayan gözetim hizmetleri ve raporlarının (Vanning Survey) hazırlanması konularında sistemli danışmanlık hizmeti sağlıyoruz

Deklarasyon Yönetimi

DGR Decleration taleplerinizi DGSAPro ile yazılım testekli sağlıyoruz

DGASPro Kabul Kontrol Listesi

Acceptance Checklist DGSAPro uygulaması ile sizlere e-form desteği radyoaktif ve ya radyoaktif olmayan materyalleriniz için sağlıyoruz. 

Paketleme Danışmanlık Hizmeti

Havayolu sevkiyatlarınız için gerekli paketleme kurallarını şirketiniz için nasıl uygulamanız gerektiğini yönetiyoruz.

Lityum Pillerinin Taşınması

Lityum pillerinin taşınması için gerekli kuralları ve rehberleri sizlere sunuyoruz.

El Kitapçığı Hazırlama

Tehlikeli Madde el kitapçığınızı hazırlıyor ve QR Kodlu Eğitim bilgileri çok dilli sizlere hazır ediyoruz.

Demiryolu işletme Belgesi Düzenlenmesi

Demiryolu işletmelerinin alması gerekli olan yetki belgesinin düzenlenmesi için danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Demiryolu Taşıma Süreçlerinde Danışmanlık Faaliyeti

RID, yani Tehlikeli Malların Demiryolu ile Uluslararası Taşımacılığına İlişkin Düzenlemeler kapsamında danışmanlık hizmeti sağlıyoruz.

DGASPro ile Demiryolu Kontrolleri

e- Checklist ile Demiryolu taşıma süreçlerinizi hatasız kurgulamanızı sağlıyoruz.