HAVA KARGO SERVİSİ

Havayolu ile tehlikeli madde taşımacılığı konusunda sizlere DGR Servis hizmetleri sağlamaktayız.

Kargonuzun havayolu ile taşınması için uzman ekibimiz ihracatlarınıza yön veriyor. Ülkemizde tehlikeli madde üreticisi olan acil tehlikeli madde sevkiyatını hava yolu ile gerçekleştirmeyi amaçlayan firma ve kişiler sevkiyat süreçlerinde kuralların titiz olmasından ötürü oldukça zorluk yaşamaktadırlar. Hatta bazı durumlarda havayolu taşımasına izin alınmadığı gerekçesi ile bu hızlı ulaşım imkanından yararlanamayıp , ihracat yapacakları ülke müşterilerine ürün ulaştırma konusunda oldukça zaman kaybetmektedirler ..

Peki biz nasıl hizmet vermekteyiz..

  • Firmanızın göndermek istediği tehlikeli maddeyi analiz etmekteyiz.
  • Mümkün ise sevkiyat sizlere nasıl bir yol izleyeceğimizi paylaşmaktayız.
  • THY kargodan sevkiyat onayını almaktayız.
  • Onay sonrası Havayolu sevkiyat kurallarına uygun tehlikeli maddenizin ambalajını DGR danışmanlığı kapsamında hazırlamaktayız.
  • Dilerseniz anahtar teslim taşımasını organize etmekteyiz. ( Soğuk zincir ve iklimlendirilmiş araçlar dahil)
  • THY Kargo ile güvence altında kargonuzun teslim edip , onayını sizlerle paylaşmaktayız.
Hangi mallar tehlikeli mallar olarak sınıflandırılır?

Bir yükü “tehlikeli” olarak sınıflandırmak için yükün içeriğinde yanıcı, patlayıcı, toksik, aşındırıcı, bulaşıcı ve radyoaktif olmalıdır. Tam veya içerik bileşenleri kapsamında kısmi tehlikeli özelliklere sahip kargolar tehlikeli olarak nihai ürün kapsamında sınıflandırılmamış olsalar dahil , bu kategoriye dahil edilir (örneğin, cıva parçaları olan makineler). hava kargosu sevkiyatlarında DGR hizmeti gerekmektedir.